کشف «اکسیر جاودانگی» در پی حفاری یک معبد باستانی در چین

به گزارش راشا تودی به نقل از باستان شناسان چینی نوشت، در پی حفاری آرامگاهی در شهر «لویانگ»، نزدیک به سه و نیم لیتر «اکسیر جاودانگی» کشف شد؛

به دلیل بوی الکل این اکسیر، آنها در ابتدا تصور کردند که این مایع ممکن است نوشیدنی الکلی باشد.
با این وجود، نتایج به دست آمده از آزمایش این مایع نشان می دهد که این مایع اسرار آمیز عمدتا از نیترات پتاسیم و آلونیت تشکیل شده است که از عناصر اصلی به دست آمده در یادداشت های ساخت اکسیر جاودانگی در متن باستانی «تائو» است.
به نوشته این تارنما، این اکسیر جادویی در آرامگاهی متعلق به یک خانواده سلطنتی از سلسله غربی که پیشینه آنها به 202 پیش از میلاد مسیح تا 8 پس از میلاد مسیح باز میگردد، یافت شده است؛ به نظر می رسد این اکسیر برای این خانواده سلطنتی ارزش بسیاری داشته است.
معجون هایی با خاصیت عمر جاودان جزء جدا نشدنی از تاریخ باستانی چین است.
به گفته «شی جایژن» رئیس موسسه گونه های فرهنگی و باستان شناسی لویانگ چین، این اولین باری است که معجون های جاودانگی اساطیری در چین یافت شده است؛ این مایع برای مطالعات افکار چین باستان درباره رسیدن به جاودانگی و تکامل تمدن چین بسیار مهم و قابل توجه است.
در کاوش و حفاری این معبد تاریخی با بیش از 200 متر مربع مساحت، علاوه بر این اکسیر مرموز، ظروف سنگی، مصنوعات برنز و گلدان های گلدار رنگی نیز یافت شده است.

آخرین ویرایش در شنبه, 18 اسفند 1397 20:06
IRANBEV Media Ltd 2018©