کوکاکولا در استراليا نی های پلاستیکی را کنار می گذارد

Coca-Cola Amatil  دیگر نی و همزن پلاستیکی نوشیدنی در استرالیا توزیع نخواهد کرد و به جای آن از نی های کاغذی تایید شده توسط FSC که به طور کامل قابل بازیافت و زیست تخریب است، استفاده خواهد کرد.

نی های نوشیدنی جدید کاغذی توسط شرکت های Biopak ( یک شرکت استرالیایی که سال گذشته توسط شرکت Duni خریداری شد) و Austraw تامین خواهد شد و در 115 هزار مرکز فروش در استرالیا شامل خواربارفروشی ها، پمپ بنزین ها، فروشگاه های محلی، بارها، کافه ها و رستوران های فست فود توزیع می شود.

توزیع نی ها و همزن های نوشیدنی یک بار مصرف قدیمی طی دو ماه آینده جمع آوری خواهد شد و نی های کاغذی جدید تجدیدپذیر از ماه فوریه در دسترس خواهد بود.

Coca-Cola Amatil  گفت که کار بر روی راه حل های پایدار برای نی های نوشیدنی موجود روی  بسته بندی  تتراپک را ادامه خواهد داد چنانچه در حال تحقیق برای جایگزینی قاشق ها و چاقوهای پلاستیکی مورد استفاده در نوشیدنی های یخ زده هستند.

آلیسون واتکینز، مدیر عامل شرکت Amatil ، گفت که این تصمیم گام دیگری به پیش در تلاش  برای کاهش پلاستیک های یکبارمصرف است.

وی افزود: « ما به طور جدی در حال فعالیت برای کاهش بسته بندی های پلاستیکی غیرضروری هستیم. "ما پیام جامعه را با صدای بلند و شفاف شنیده ایم - این بسته بندی غیر ضروری غیر قابل قبول است و همه ما باید با هم کار کنیم تا میزان وارد شدن این پلاستیک ها به بسترهای جریان آب آشامیدنی، محیط زیست و اقیانوس ها را کاهش دهیم».

این شرکت قصد دارد تا سال 2025 تمامی بسته بندی های خود  در استرالیا را شامل همه انواع بطری، قوطی ها، پوشش های پلاستیکی، نی، شیشه و مقوا ، 100 درصد قابل بازیافت کند.

واتکینز گفت: « ما در حال تلاش برای کنار گذاشتن کامل پلاستیک های یکبارمصرف غیر ضروری و مشکل ساز هستیم، از طریق بهبود طراحی، نوآوری و یا استفاده از جایگزین های بازیافتی.»

شرکت Coca-Cola Amatil وعده داده است که تا سال 2020، از حداقل 60 درصد انرژی تجدیدپذیر یا کم کربن در واحدهای تولید خود استفاده کند.

سال گذشته، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ممنوعیت چوب پنبه های پلاستیکی، کارد و چنگال، بشقاب ها، نی ها و همزن های نوشیدنی را پیشنهاد کرد.

کمیسیون اروپا در حال برنامه ریزی برای تدوین قوانین جدیدی است که هدف آن محصولات پلاستیکی یک بار مصرفی ست که  اغلب در دریا و سواحل اتحادیه اروپا یافت می شوند. گفته می شود که این محصولات 70 درصد از بستر دریا در اروپا را تشکیل می دهند.

IRANBEV Media Ltd 2018©