گزارش صنعت نوشیدنی در سال 2018

گزارش جامع صنعت نوشیدنی در سال 2018 تهیه و در طبقه بندی های مشخص آماده انتشار شده است. اطلاعات و داده های شرکت های بزرگ تحقیقاتی در سراسر جهان، راهگشای سرمایه گذاری در سال های پیش رو خواهد بود.

تجدیدقوای عملکرد نوشیدنی های ورزشی و پروتئینی

 

رشد پایدار نوشیدنی های ورزشی به دلیل هاله سلامت محصولات

 

تداوم روند فزآینده توجه به سلامتی و مصرف پروتئین در میان غیر ورزشکاران، باعث افزایش جذابیت نوشیدنی های ورزشی و پروتئینی شده است که به طور عمده مربوط به عملکرد بسیار مطلوب نوشیدنی های پروتئینی می باشد.Scott Dicker، از شرکت SPINS در شیکاگو این اطلاعات را ارائه می دهد.Dicker افزود:«اگر چه بین این دو دسته اختلافاتی وجود دارد، بسیاری از نوشیدنی های عملکردی جدید روی امتیازات مربوط به سلامت و هیدراتاسیون نسبت به ترکیباتی که در نوشیدنی های ورزشی وجود دارد، بازاریابی می کنند.»Dicker در  گفت و گو با نشریه صنعت نوشیدنی چنین توضیح می دهد:« با این حال، بسیاری از این محصولات به احتمال زیاد خود را نوشیدنی های ورزشی نمی نامند؛ بنابراین، مصرف کنندگان نوشیدنی های عملکردی و همچنین مصرف کنندگان نوشیدنی های ورزشی قدیمی را جذب می کنند. افزایش قابل توجهی در نوشیدنی های مکمل ورزشی وجود دارد. مکمل های پودری قدیمی به گزینه های راحت آماده نوشیدن((RTD  مانند نوشیدنی های پیش از تمرین و نوشیدنی های آمینواسید، در حال تبدیل هستند.وی افزود:« پروتئین به تمام انواع نوشیدنی افزوده می شود - به عنوان جایگزین غذا برای سیر شدن، نوشیدنی های قدیمی رشد عضلات و نوشیدنی های جبرانی، نوشیدنی های عملکردی به عنوان یک تقویت کننده بهتر برای شما و نوشیدنی های با پایه گیاهی، به ویژه اینکه محتوی پروتئین شان را برای رقابت با همتایان لبنی برجسته می کنند و از آن به عنوان یک فاکتور بازاریابی بهره می برند.»به گفته تحلیلگران بازار، با این روند برای ورزشکاران حرفه ای، همه افرادی که آخر هفته ها ورزش می کنند و مصرف کنندگان روزمره نوشیدنی هایی با گزینه های کم شکر، ارگانیک و طبیعی وجود دارد که آب مورد نیاز بدن آنان را تامین می کند و به رشد پایدار بازار نوشیدنی های ورزشی و پروتئینی کمک می کند.براساس اطلاعات SPINSscan، در بازه زمانی 52 هفته ای منتهی به 25 فوریه 2018، پروتئین مایع و پودری، فروشی بالغ بر 2.6 میلیارد دلار و و محصولات جایگزین غذا، فروشی بیش از 882 میلیون دلار را به ثبت رسانده اند.بر اساس اطلاعات شرکت منابع اطلاعاتی در شیکاگو (IRI)، هر دو برند Gatorade متعلق به شرکت نیویورکی پپسی و Powerade متعلق به شرکت آتلانتایی کوکاکولا، در صدر نوشیدنی های ورزشی غیراسپتیک در بازه زمانی 52 هفته ای منتهی به 25 فوریه در تمامی بازارهای ایالات متحده، قرار داشته اند.مطابق آمار IRI برند Gatorade Perform  با فروش 2.8 میلیارد دلاری در صدر فهرست قرار دارد و به دنبال این برند، Gatorade Frost با فروشی نزدیک به 787 میلیون دلار در رتبه بعدی قرار گرفته است.

 

بر اساس این آمار اگرچه برند Gatorade Flow در بازه 52 هفته ای منتهی به 20 می 2018، در رتبه نهم قرار داشته است اما رشد سه رقمی را تجربه کرده است و هر ساله 330 درصد بر فروش این برند افزوده شده است. فروش این برند در این مدت به 169 میلیون دلار رسیده است. کل دسته نوشیدنی های ورزشی غیراسپتیک فروش پایدار 6.3 میلیارد دلاری را در مدت مشابه به ثبت رسانیده است.Weissheier  از Kantar Worldpanels، می گوید:« Gatorade و Powerade همچنان 90 درصد از بازار نوشیدنی های ورزشی را در اختیار دارند. این برندها برای نگهداشتن سهم خود در بازار، گزینه های مختلفی از طعم های جدید تا ارگانیک و کم-شکر را عرضه کرده اند. از سوی دیگر بازیگران جدید تلاش می کنید تا بخشی از سهم این دو برند بزرگ را به دست آورند. برندی که در این راه بیشترین موفقیت را کسب کرده است، BodyArmor نام دارد. این نام تجاری که از حمایت مالی ورزشکارانی چون Anthony Rizzo و Kobe Bryant بهره مند است، ایده هیدراتاسیون پاک را رهبری می کند. آنها دارای محتوای شکر کمتر، آب نارگیل اضافه شده و عاری از رنگ های مصنوعی هستند. موفقیت کنونی آنها تا حدی به دلیل توزیع در شبکه بزرگ Dr Pepper Snapple Group (DPSG) بوده است.»

 

شرکت تحقیق بازار هلندی Innova Market Insights، اشاره می کند که ایالات متحده پیشرفته ترین بازار تغذیه ورزشی در جهان را در اختیار دارد که بیش از 30 درصد محصولات جدیدی که در 12 ماه منتهی به اکتبر 2017 در سراسر جهان معرفی شده در این کشور بوده است. زیرمجموعه پودرهای ورزشی در ایالات متحده تقریبا 70 درصد از کل این بازار را تشکیل می دهد.Dicker  از شرکت SPINS گفت:« نوشیدنی های ورزشی و پروتئینی، به ویژه برای غیر ورزشکاران، همچنان محرک بازار خواهند بود، اما تولید کنندگان نوشیدنی باید از اهداف سلامتی و تندرستی مصرف کنندگان، از جمله نیاز به محصولات ارگانیک و شفافیت بالا آگاه باشند. وی افزود:« نوشیدنی های پرکالری با مقدار زیاد قند با اهداف مربوط به سلامتی مصرف کنندگان مطابقت ندارد، بنابراین گزینه های دارای قند کمتر، قطعا یکی از عوامل کلیدی در آینده نوشیدنی های ورزشی است. چنان چه دیگر مواد تشکیل دهنده عملکردی مانند اسیدهای آمینه یا ترکیبات گیاهی برای کسانی که به سلامت و تندرستی خود بها می دهند، در انتخاب یک نوشیدنی ورزشی بسیار حائز اهمیت است. همه گروه های نوشیدنی دنبال کننده گرایش بازار به پروتئین هستند. نمی توان دسته ای از نوشیدنی ها را یافت که به دنبال عرضه محصولی با پروتئین بالا نباشند.»

 

نوآوری برای آینده بازار نوشابه های گازدار (CSDs) حیاتی است

شیرین کننده های طبیعی و کالری کم می توانند مصرف کنندگان را به مصرف نوشابه های گاز دار بازگردانند

وقتی در مورد ضریب نفوذ در میان مصرف کنندگان حرف می زنیم، نوشابه های گازدار (CSDs)هنوز هم در بازار نوشیدنی ایالات متحده یک غول عظیم الجثه محسوب می شوند. شرکت Mintel در شیکاگو در گزارشی آوریل 2017 با عنوان "نوشابه های گازدار ایالات متحده" یادآور می شود که این گروه نوشیدنی ها، دارای نفوذ حدود 90 درصدی است. هنوز، با کاهش میزان فروش، تحلیلگران پیشنهاد می کنند که این طبقه بندی بالغ و تکامل یافته نوشیدنی، نیازمند نوآوری بیشتری است.

 

این گزارش می گوید:« به طور خاص، تامین کنندگان باید تقاضا برای گزینه های سالم تر، طعم های متنوع و ارزش افزوده بیشتر را در محصولات خود برآورده کنند. تعامل موثر با iGeneration (افراد بین 18 تا 30 سال که معتاد به فن آوری هستند)و مردم هزاره جدید که به طور فزآینده دارای تنوع قومی گسترده هستند، در رشد فروش آینده نقش مهمی ایفا خواهند کرد."دلیل فوری و ضروری بودن نوآوری در بازارCSD  (نوشابه های گازدار) چندین سال متوالی کاهش فروش ثبت شده در این گروه نوشیدنی هااست.Gary Hemphill، مدیر عامل شرکت نیویورکی بازاریابی نوشیدنی (BMC)، در شماره آوریل مجله صنعت نوشیدنی، گفت:« حجم نوشابه های گازدار بار دیگر در سال 2017 کاهش یافت. بر اساس داده های اولیه ما، این مقدار کاهش اندکی بیش از 1 درصد است. این کاهش با عملکرد سال های اخیر سازگار است. حجم نوشابه های گازدار در حال حاضر برای 13 سال متوالی کاهش یافته است.»Catherine Krol، تحلیلگر پژوهشی Euromonitor International در شیکاگو، به چالش های موجود در بازار CSD، اشاره کرد.او گفت:« ارزش کل فروش نوشابه های گازدار در سال 2017 دچار رکود بوده است، که نشان دهنده بدتر شدن اوضاع نوشیدنی های گازدار به طور کلی  است. در حالی که نقاط روشن اندکی در مورد نوشیدنی گازدار زنجبیلی (Ginger ale) و آب تونیک وجود داشت، قسمت عمده بازار تداوم کاهش فروش را به ثبت رسانده اند.»

 

 

Krol اضافه کرد که سال 2017 کمترین کاهش مصرف  CSD ها را از سال 2013 ثبت کرده است، که نشان می دهد چالش های بیشتری در انتظار این گروه نوشیدنی ها است.او گفت:« از آن جا که نوشابه های گازدار کولا با نرخ معمول کاهش می یابند، نوشابه های گازدار غیر کولا کاهش بسیار بیشتری را تجربه خواهند کرد، چنان چه این اولین سالی است که آنها نرخ رشد منفی داشته اند. جنبش سلامتی و تندرستی موجب کاهش زیاد نوشابه های کم کالری شده است. سال 2017 نشان داده است که نوشابه های گازدار پرکالری اصلا ایمنی ندارند.»با نوشابه های گاز دار کم کالری و  که در سال 2017 کاهش نشان داده است، Krol  اشاره کرد که شیوه هایی که قبلا به صاحبان برند کمک کرده اند، ممکن است در این زمان به همان اندازه موثر نباشد.»وی افزود:«CSD های معمولی در سال 2017 همچنان کاهش می یابند، اما نه به میزانی که نوشابه های گازدار کم کالری کاهش می یابد. CSD های کم کالری در طول چند سال گذشته همواره هم از نظر ارزش فروش و هم از نظر حجم فروش کاهش داشته اند. روند جالب این است که ارزش فروش CSD های معمولی شروع به لغزش کرده است، که به طور بالقوه نشان می دهد تاثیر فعلی استراتژی های ارزش افزوده در نوشابه های گازدار، ممکن است به آخر خط رسیده باشد.»در حالی که بازار CSD در بسیاری از جبهه ها در حال نبرد است، Krol  خاطر نشان کرد که تولیدکنندگان از اندازه بسته های کوچکتری استفاده کرده اند تا از کاهش حجم و تنوع در محصولات برتر جلوگیری کنند.شرکت های کوکا کولا، پپسی، Purchase، N.Y.  نیز در حال بررسی سقوط CSD از طریق کشف شیرین کننده های جدید هستند.Krol  گفت:«استویا فضای سلامتی و تندرستی را قطع کرده است و محصولی بدون کالری را که هم طبیعی و هم شیرین است، ارائه می دهد. به طور کلی، شیرین کننده های قوی طی دو سال گذشته رشد چشمگیری داشته اند و به مصرف کنندگان یک جایگزین برای شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام ارائه می دهند که برایشان هم شیرین و هم مفید هستند. پپسی و کوکاکولا برای توسعه یک نوشابه گازدار شیرین شده با استویا که برای گستره وسیعی از سلایق و ذائقه مصرف کنندگان جذاب باشد، در حال تحقیق و توسعه هستند. در حال حاضر برخی از مصرف کنندگان ترکیب استویا/اریتریتول را تلخ می دانند.»با توجه به عملکرد ضعیفی که در بخش نوشابه های گازدار رژیمی دیده می شود، Hemphill از شرکت BMS،اظهار داشت که راه حل های شیرین کننده در حال ظهور برای آینده این نوع نوشیدنی ها حیاتی است.او گفت:« به نظر میرسد مصرف کنندگان از محصول فعلی شیرین کننده های رژیمی ناراضی هستند و کمتر از این محصولات مصرف می کنند و در برخی موارد به طور کامل استفاده از این محصولات را کنار گذاشته اند. ما معتقدیم که شرکت ها در حال بهبود برخی از طعم ها با شیرینی های رژیمی هستند که می تواند شروعی برای بهبود عملکرد این گروه نوشیدنی باشد.»Krol همچنین فکر می کند که بخش Craft Soda(آب گازدار سنتی) می تواند برای بازار CSD پتانسیل ایجاد کند.او گفت:«همانطور که آب گازدار سنتی، Craft Soda شروع به تکامل و محبوبیت می کند، دیگر نوشابه های گازدار با طعم های پرتقالی و استوایی ممکن است قدرت دست یابی به دیگر بازارهای غیر سنتی را داشته باشند، که منجر به افزایش دستاوردهای این بخش خواهد شد.»

 

نتایج متفاوت برای بازار آبجو ایالات متحده

آبجو وارداتی به جبران کمبودها کمک می کند

در تحقیقات گروه نیویورکی نیلسن در ماه می سال 2017 با عنوان "وضعیت بازار ماءالشعیر در ایالات متحده"، شرکت Research Market (تحقیقات بازار) تأکید می کند که آمریکایی ها مطابق کانال های اندازه گیری شده نیلسن، در طول سال منتهی به  25 فوریه 2017 بیش از 37 میلیارد دلار آبجو مصرف کرده اند. اگر چه بازار آبجو سلطه خود را در بازار حفظ کرده است  اما نیلسن اشاره می کند که این مهم بیش از آن که به خاطر مصرف آبجو باشد، مربوط به استراتژی های قیمت گذاری بوده است.این گزارش عنوان می کند:« با وجود مقیاس عظیم مصرف این نوشیدنی، رشد فروش در سال های اخیر تا حد زیادی به دلیل قیمت گذاری این محصول بوده تا افزایش مصرف. در واقع، آبجو طی پنج سال گذشته، برخی از جایگاه هایش را از دست داده است؛ با مصرف کنندگانی از همه نسل ها که هزینه بیشتری روی شراب و نوشیدنی های قوی الکلی می کنند بدون اینکه هزینه کرد کلی آنها برای نوشیدنی های الکلی افزایش یابد.

 در گزارش اکتبر 2017 شرکت شیکاگویی Mintel با عنوان «آبجو و آبجوی سنتی در ایالات متحده»، شرکت تحقیقات بازار Research Market گزارش می کند که با مقایسه این بخش با سایر نوشیدنی های الکلی، درصد بیشتری از مصرف کنندگان آبجو در سال 2017 آبجوی کمتری نوشیدند و دلایل مختلفی را برای این تغییر عنوان می کند.با وجود چالش های موجود در بازار آبجو، شرکت منابع اطلاعاتی (IRI) در شیکاگو، نشان می دهد که میزان فروش تقریبا یکسان بوده است، چنان چه در 52 هفته منتهی به 31 دسامبر 2017، در سراسر مکان های فروش ایالات متحده تنها 0.4 درصد کاهش داشته است.بر اساس اطلاعات و آمار IRI با فروش دلاری بیش از 25.2 میلیارد دلار در 52 هفته منتهی به 31 دسامبر 2017، آبجوی داخلی تقریبا سه چهارم مجموع فروش 34.4 میلیارد دلاری کل دسته آبجو را در سال 2017 به خود اختصاص داده است.

 در میان زیرمجموعه ها، ماءالشعیرهای اعلی و زیرمجموعه های آن، هم از نظر ارزش دلاری و هم از نظر تعداد فروش با کاهش روبرو بودند. با این حال، محصولات فوق العاده اعلی و با کیفیت ممتاز (super-premium) در 52 هفته منتهی به 31 دسامبر 2017، شاهد افزایش دورقمی فروش دلاری بوده و حدود 10 درصد در تعداد فروش رشد یافته است. این آمار فروش، تغییرات روند بازار که تحلیلگران در بازار آبجو ایالات متحده شناخته اند، را تایید می کند.Brian Sudano، مدیر شریک شرکت نیویورکی بازاریابی نوشیدنی (BMS)، گفت:« تمام رشد آبجو طی پنج تا 10 سال گذشته به نقطه اوج رسیده است که آبجو سنتی craft beer است و آبجویی طعم دارتر و با دامنه توزیع کوچک تر است.این جایی است که مصرف کننده در حال حرکت است.»بخش دیگری که در حال کمک به جبران کاهش مصرف است، آبجوهای وارداتی هستند.Sudano گفت:« بازار آبجو وارد شده به طور چشمگیری طی 20 سال گذشته پیشرفت کرده است. در اصل، آبجوهای وارداتی، به گونه ای بودند که در ایالات متحده دیده نشده بود. بخشی از این ارزش مربوط به اصالت و وابستگی به یک مبدا یا ایالت مشخص بود. با رشد سریع و نفوذ آبجو سنتی (craft beer)، آبجو با طعم های متنوع به بازار عرضه شد. بارها و کافه ها ویترینی شبیه به سرزمین های خارجی شدند. در نتیجه، خاص بودن به نوعی از بین رفته است.»

 Sudano  پیش بینی کرد که بخش واردات در پنج سال آینده همچنان رشد خواهد کرد، اما این رشد احتمالا منحصر به مناطق خاصی خواهد بود.او توضیح داد:« واردات از مکزیک به علت نزدیکی  و شباهت های آن به ایالات متحده باید به صورت جدااز سایر واردات بررسی شود. با این حال، بخش آبجوی سنتی (Craft Beer)، که در سالهای اخیر نقش کلیدی در رشد و فروش دلاری و حجم کل فروش بازار آبجو ایفا کرده است، شاهد کاهش رشد بوده است.»در گزارش ماه ژوئن سال 2017 با عنوان «آبجو در ایالات متحده آمریکا"،توسط شرکت بین المللی یورومونیتور، مستقر در شیکاگو، به داده های مختلف اشاره شده است که کمک کرده اند به کاهش سرعت رشد آبجو سنتی.

 

 در این گزارش آمده است:«آبجو سنتی یا Craft beer، که مدت طولانی محرک فروش آبجو بوده است، بدون تردید تحت تاثیر اشباع بازار که نخستین نشانه های آن در سال 2016 مشاهده شد، قرار خواهد گرفت.»شرکت تحقیقات بازار، عوامل مختلف این تغییر همچون اشباع بازار را بررسی می کند. « گرچه علاقه مندی مصرف کنندگان به بازار امروزی آبجوی سنتی ایالات متحده باقی مانده است، کثرت نوشیدنی ها و پیشنهادات آنها، عطش مصرف کنندگان را برای آب جوهایی که بسیار عالی تولید شده اند، فرو می نشاند و این طلیعه عصر جدیدی در رقابت موجود در بازار خواهد بود.»در میان راه هایی که تولیدکنندگان آبجوهای سنتی به دنبال آن هستند تا این صنعت را به سال های درخشان با رشد قابل توجه برگردانند، می توان به نوآوری های گوناگون در عرضه محصولات جدید به ویژه آب جوهای مجلسی، اشاره کرد.Sudano از شرکت BMC می گوید:«آبجو مجلسی در موارد استفاده، مانند رفع تنش و توانایی نوشیدن بیش از حد در هر نشست (الکل و کالری کمتر این موضوع را تسهیل می کند). مزیت دیگر این آبجوهای جدید با درصد اندک الکل این است که برای بانوان جذاب تر است به این دلیل که آنان تمایلی به نوشیدنی آب جوهای تلخ ندارند.»

 

 چای آماده به مصرف (RTD)محرک  تقاضای بازار است

چای های سرد یخچالی فروش بالایی دارند

چه داغ و چه سرد، داخل بطری یا کیسه ای، چای یکی از شاخص ترین و پر مصرف ترین نوشیدنی های دنیا به دلیل سالم بودن، دارا بودن انواع بسیار لوکس و نوآوری های متنوع در طعم و مزه می باشد.انجمن چای ایالات متحده در نیویورک در شماره دسامبر 2017 مجله صنعت نوشیدنی اعلام کرد:« در هر روز، بیش از 158 میلیون آمریکایی چای می نوشند، در سال 2016، چای آماده برای نوشیدن (RTD)  80 درصد از کل مصرف چای را در اختیار داشت در حالی که نسبت به سال 2015 به میزان 4 درصد افزایش نشان داد. بر اساس آمار و اطلاعات شرکت منابع اطلاعاتی (IRI) در شیکاگو، چای سردآماده نوشیدن RTD))، به عنوان محرک رشد این بخش صنعت نوشیدنی، بیش از 1.36 میلیارد دلار فروش را فروشگاه های مختلف ایالات متحده در مدت 52 هفته منتهی به 20 می، به ثبت رسانید که 8.3 درصد نسبت به دوره سال قبل افزایش نشان داد.در گزارش ماه آوریل IRI به نام«چشم انداز بازار نوشیدنی ایالات متحده در سال 2018»،شرکت بسته بندی Rockville تخمین زد که کل فروش دلاری چای و چای آماده نوشیدن(RTD) در ایالات متحد، نرخ رشد مرکب سالانه(CAGR)معادل 4.5 درصد بین سال های 2012 تا 2017 داشته است. « کل فروش خرده فروشی در سال 2017 به 7.8 میلیارد دلار رسیده است که تقریبا 4 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.» این گزارش می افزاید، چای سرد آماده نوشیدنتقریبا 75 درصد از این میزان فروش را در اختیار داشته است.

    Kevin Weissheier، مدیر اجرایی بینش های مصرف کننده در Kantar Worldpanel ایالات متحده در نیویورک، به موفقیت چای RTD اشاره کرد و گفت:« با وجود بسیاری از شرکت هایی که پیشنهادات خود را برای تطبیق با نیازهای سلامت و تندرستی اصلاح می کنند، این گروه نوشیدنی تغییرات عمده ای را شاهد بوده است (رشد برخی از آنها را می توان به رشد کلی فروشگاه های جدید با تسهیلات خرید آسان مربوط دانست). چای پهن برگ عملکرد نسبتا خوبی داشته، زیرا در بازار محصولات لوکس و پرکیفیت برنده بوده است، اما چای کیسه ای همراه با چای سرد کاهش فروش را در این سال تجربه کرده است.»Weissheier ادامه داد: «اصلاح فرمولاسیون و شفاف شدن عناصرتشکیل دهنده، محرک اصلی این بوده است که چرا بازار RTD به نحو چشمگیری رشد یافته است. مصرف کنندگان ارزش های سلامتی و هیدراتاسیون را در RTD مشاهده می کنند علاوه بر آن که به طرز شگفت انگیزی با طعم و مزه عالی و متنوع تکمیل شده است.»

 

 

Gary Hemphill، مدیر تحقیقات در شرکت بازاریابی نوشیدنی(BMC)در  نیویورک با وجود عملکرد تا حدودی نامطلوب برای بازار کلی چای در سراسر ایالات متحده، اشاره کرد که بخش RTD، تنها بخشی است که شاهد رشد بوده است. وی گفت: « براساس فروش دلاری، عملکرد این بخش در سال 2017 بهتر بود و کل فروشی تقریبا 2 درصد افزایش یافت. مصرف کنندگان راحتی را دوست دارند، و این امر چای RTD را به یک برنده بزرگ در این بازار بدل می کند. اکثر بخش های دیگر عملکرد ضعیفی را تجربه کرده اند.»مطابق داده های BMC، به عنوان مثال چای RTD، چای کیسه ای، مخلوط های چای سرد، چای برگ نازک و بسته های دم کردن تک وعده ای چای، در سال مالی 2014، مصرفی معادل 3.71 میلیارد گالن داشت در حالی که در سال مالی 2017، حجم مصرف به 3.68 میلیارد گالن کاهش یافت. در سال 2017، بخش چای آماده نوشیدن با حجم 1.72 میلیارد گالن، چای کیسه ای 1،58 میلیارد گالن، مخلوط های چای سرد 312 میلیون گالن، چای نازک برگ 27 میلیون گالن و بسته های دم کردن تک وعده ای چای 37 میلیون گالن مصرف داشته اند.

 در رابطه با فروش خواربارفروشی ها،  شرکت نیویورکی Nielsen در گزارش 20 دسامبر سال 2017 با عنوان « برترین محصولات بسته بندی شده سال 2017 در خواربارفروشی ها»، نشان می دهد که برای دومین سال متوالی، چای مایع با 18.9 درصد، پیشتاز فروش در ایالات متحده بوده است.» همچنین فهرست 10 محصول برتر گروه های در حال رشد شامل قهوه مایع (7.6 درصد)، بطری آب(3.5 درصد) و نوشیدنی های تازه (2.3 درصد) بود.این گزارش می گوید:« این امر می تواند به دلیل تنوع طعم ها و مواد تشکیل دهنده ای باشد که اغلب در این نوشیدنی ها یافت می شود و مورد علاقه مصرف کنندگانی است که انواع مختلفی از نوشیدنی ها را برای مصرف خانگی یا در حال فعالیت، تست می کنند.»

 

در گزارش ماه آوریل Packaged Facts، پیش بینی رشد چای و چای RTD را پیش بینی کرد که مطابق تخمین ها در سال 2022 به 19.5 میلیارد دلار خواهد رسید که از سال 2017 تا سال 2022 به میزان 4٪ افزایش خواهد یافت. رشد همچنان پایین تر از اوایل سال 2014 و 2015 خواهد بود. نگرانی مصرف کنندگان در مورد قند باعث چالش افزایش رشد در این بخش می شود، گرچه موجب تعادل نسبی بازار چای سیاه و سبز خواهد شد. رشد گروه چای RTD سرد به واسطه بلوغ و تکامل بازارش، با کاهش روبرو خواهد بود، اما در عین حال در میان همه طبقه بندی های چای، به عنوان سریعترین بازار درحال رشد، باقی خواهد ماند.

 

این گزارش جامع به مرور تکمیل خواهد شد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 22:31
IRANBEV Media Ltd 2018©