Danone ، درب پوش "مدیریت هیدراتاسیون" را به بطری های آب Font Vella می افزاید

Danone  عرضه "درب پوش های هوشمند" به بطری های آب معدنی اسپانیایی با نام تجاری Font Vella  را آغاز خواهد کرد. این ابداع جدید به مصرف کنندگان اجازه می دهد میزان نیاز بدن خود به آب را اندازه گیری و مدیریت کنند.

Danone  می گوید: « Dubbed Coach2O سامانه ای ست که میزان آب مصرفی مصرف کنندگان  را مدیریت می کند و "آنها را به سمت هیدراتاسیون مناسب هدایت می کند."»

این کار با کوتاه کردن روی درب پوش بطری موجود انجام می شود ( با اطمینان از اینکه هیچ ارتباطی بین آب و دستگاه وجود ندارد) و حجم آب گرفته شده توسط مصرف کننده ثبت می شود. همچنین می تواند  با استفاده از یک سری چشمک زن های دقیق و قابل رویت، به مردم زمان نوشیدن آب را یادآوری کند. این بطری با یک اپلیکیشن همراه است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا میزان آب مورد نیاز روزانه را متناسب با نیازهای فردی خود تنظیم کنند.

این شرکت این دستگاه ها را با مشارکت Water.IO توسعه داده است - شرکت Water.IO یک شرکت خلاق در بسته بندی هوشمند  است که تکنولوژی بطری آن – چنان چه Yoav Hoshen  یکی از بنیانگذاران شرکت در سال 2015 گفته بود - توانایی تبدیل هر بطری عادی  به "هوشمند" را دارد.

آغاز تولید این بسته بندی های هوشمند با شرکت بسته بندی Visy بود تا درب پوش های بطری Water.IO را در استرالیا و نیوزیلند عرضه کند، اما کاربرد جدید Danone نشان دهنده یک کودتای واقعی است.

به خصوص با توجه به افزایش گرایش مصرف کنندگان برای استفاده مجدد و پر کردن بطری های آب پلاستیکی  این نوآوری انقلابی در بطری های آب به شمار می رود.

Bruno Dasque ، معاونت تحقیق و نوآوری آب های Danone ، گفت: "طی سال ها، تیم های علمی ما درک عمیقی از علم هیدراتاسیون را توسعه داده اند. در حال حاضر، با قابلیت های نوآوری نوین ما، می توانیم راه حل های دیجیتالی را به کار گیریم تا همه این دانش را به کسانی که به آن بیشترین نیاز را دارند، ارائه دهیم: مصرف کنندگان ما از طریق راه حل های اختصاصی ".

اداره ایمنی مواد غذایی اروپا، مصرف روزانه 2.5 لیتر آب برای مردان و 2 لیتر آب برای زنان را - از طریق مواد غذایی یا نوشیدنی هایی که مصرف می کنند – شامل 70-80 درصد از نوشیدنی ها، توصیه کرده است.

Kinvara Carey ، مدیرعامل شورای ملی هیدراتاسیون بریتانیا، گفت: « با بحث های کنونی که درباره شکر و سلامت مردم در جریان است، اکنون زمان آن است که خود را به چالش بکشیم و بررسی کنیم که چگونه می توانیم فعالیت بیشتری برای ترویج و توسعه عادت های هیدراتاسیون سالم انجام دهیم. »

« گرچه اکثر نوشیدنی ها آب مورد نیز شما را تامین می کنند، آب یکی از بهترین راه ها برای هیدراته کردن است چرا که حاوی کالری یا قند نیست. انتخاب بسیار زیادی در مورد آب وجود دارد، با طیف وسیعی از آب های بدون گاز و گازدار از منابع طبیعی با کیفیت بالا، همین طور آب شیرین خانگی و یا در یک بطری قابل استفاده مجدد وقابل حمل.»

گرچه انتقاد از هیدراتاسیون در گذشته وجود داشته است، برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که براین مفهوم بیش از حد تأکید شده است، شواهد رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد مصرف کنندگان برای سلامت  بیشترخود به مصرف آب گرایش بیشتری دارند و مصرف سودا در حال کاهش است.

در سال 2017، فروش بطری های آب برای اولین بار در ایالات متحده از نوشابه های گازدار پیش گرفت و در سال گذشته،  Zenith Global ، شرکت مشاور مواد غذایی و نوشیدنی پیش بینی کرد که در سال 2018 میزان فروش بطری آب در سراسر جهان از نوشابه های گازدار بیشتر باشد.

طبق گفته ریچارد هال، رئیس Zenith Global، این موضوع بسیار قابل توجه و مهم بود زیرا سایر دسته های نوشیدنی های همچنان در حال رشد هستند.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 01 اسفند 1397 15:13
IRANBEV Media Ltd 2018©