ظروف پلي استايرني خطري براي سلامتي ندارد

کارگاه آموزشي "کاربرد محصولات پلي استايرني در صنايع بسته بندي غذايي" دوم ارديبهشت ماه 1393 با حضور مديرعامل پتروشيمي تبريز و جمعي از علاقه مندان، فعالان و توليدکنندگان ظروف يک بار مصرف برگزار شد.


اين کارگاه آموزشي توسط شرکت پتروشيمي تبريز و با همکاري انجمن توليدکنندگان ظروف يک بار مصرف در حاشيه ي نخستين کنفرانس توسعه کيفيت راهبردي فراگير در سلامت غذا مديريت شد.
در اين کارگاه آموزشي مهندس صدري، دکتر اروميه اي، مهندس عودي، مهندس شهرستاني، مهندس امامي آل آقا و ... سخنراني کردند.

ظروف پلاستيکي بسته بندي غذايي
بخش هاي برگزيده از مقاله ارائه شده توسط دکتر اروميه اي عضو هيات علمي پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي را در ادامه مي خوانيد:

هدف: بررسي استانداردها، ايمني و سلامتي ظروف پلاستيکي بسته بندي غذايي

پليمر چيست: پليمر بزرگ مولکولي است که از هيدروکربون هاي مشتق شده از نفت و يا گاز طبيعي ساخته مي شود.

هيدروکربن ها که همان ريزمولکول به نام منومر monomer که با تجمع آن ها به شکل زنجيره طويل بزرگ ملکول در مي آيد که به آن پليمر polymer يا رزين resineپليمر گويند.

با ترکيب مولکول هاي هيدروکربون ها در روش هاي مختلف، انواع مختلفي از پليمر توليد مي شود.
انواع پليمرهاي بسته بندي مواد غذايي عبارتند از:
- پلي پروپيلن PP، پلي اتيلن سنگين HDPE
- پلي اتيلن سبک LDPE، پلي اتيلن خطي LLDPE
- پلي اتيلن ترفتالات PET، پلي آميد (نايلون) PA
- پلي استايرن معمولي PS، پلي استايرن مقاوم HIPS
- پلي استايرن انبساطي EPS، پلي ونيل کلرايد PVC و ...
پلاستيک هاي درجه خوراکي چيست؟ PLASTICS FOOD GRADE
پلاستيک هاي گريد خوراکي مواد پليمري و افزودني هايي هستند بسيار خالص و عاري از هرگونه ناخالصي، مواد بازيافتي و مواد سمي که براي سلامتي خطردارد.
آناليز و کنترل آن ها مطابق با استانداردهاي سازمان غذا و داروي امريکا (The Us Food & Drug Administration (FDA) و اتحاديه اروپا EU Directive 2002/72/EC تعيين مي شود.
مقدار منومر و ديگر افزودني هاي باقيمانده در آن ها بايد در حد استاندارد مجاز تعربف شده باشد. در اين استانداردها معيارها و حد مجاز مونومرها و افزودني ها براي هر ماده پليمري کاملا مشخص شده است.
پلاستيک هاي گريد خوراکي با علامت FDA در برگه آناليز درج شده است.

استانداردهاي ظروف و لفاف هاي بسته بندي مواد غذايي
دو استاندارد مهم که مورد قبول کليه کشورهاي جهان است عبارتند از: استانداردهاي اتحاديه اروپا و امريکا

استاندارد اروپا EEC: بر روي آزمون هاي مهاجرت کل و مهاجرت ويژه تاکيد دارد که آن هم در چهار محيط خنثي، اسيدي، قليايي و چرب است. به طور مثال آب خنثي، شربت، محيط اسيدي، خورشت ها محيط قليايي و بقيه چرب هستند. استاندارد مي گويد ميزان مهاجرت کل در اين ها بايد کمتر از 10PPM باشد.

استاندارد امريکا FDA: روي منومرها، افزودني ها و فلزات جيوه، آرسنيک و سرب است که خوب اينها سمي هستند. در اين خصوص استاندارد مي گويد مجموع فلزات سنگين بايد کمتر از 100PPM باشد. اگر اين موارد رعايت شود، گريد پليمر خوراکي است و در غير اين صورت خير.

ديگر آزمون ها: اندازه گيري ميزان منومرهاي باقي مانده و يا قابل استخراج و ميزان و نوع رنگدانه ها و افزودني ها.

آزمون هاي استاندارد پلاستيک هاي بسته بندي
کليه آزمايشات موردنياز بر روي نمونه ها و بررسي هر يک از اين خواص بر اساس دستورالعمل ها و روش ها مطابق با مقررات و استانداردهاي بين المللي و ملي ايران انجام مي گيرد و مورد قبول سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت مي باشد.
استاندارد ملي ايران براي ظروف بسته بندي
بسته بندي – ظروف پلاستيکي از جنس پلي پروپيلن و پلي استايرن مطابق استاندارد ملي ايران ISIRI 1122
هدف از تدوين اين استاندارد بررسي خواص فيزيکي، مکانيکي و شيميايي ظروف پلاستيکي از جنس پلي پروپيلن PP و پلي استايرن PS مي باشد.
- اندازه گيري ميزان استحکام کششي
- مهاجرت
- ميزان تغيير ابعادي
- اندازه گيري مواد فرار
- بررسي ثبات چاپ
- جذب آب
- چگالي
- سوختن
- ميزان نشت پذيري
- محافظت از کيفيت مواد غذايي در ظروف بسته بندي

بر هم کنش بين مواد غذايي و ظرف بسته بندي به سه عامل بستگي دارد:
1- مهاجرت منومرها و مواد افزودني از ظرف به داخل غذا
2- جذب مواد غذايي مانند چربي، رنگ و طعم و مواد فرار به جداره ظروف بسته بندي
3- نفوذ پذيري هوا (اکسيژن) و بخار آب به داخل ظرف و يا خارج شدن از آن

اين سه عامل به نوع غذا و نوع ظرف بستگي دارند.
هر کدام از عوامل مذکور باعث کاهش کيفيت غذا و يا فاسد شدن آن مي شود. از طرفي عدم اطمينان مصرف کننده به محصولات غذايي بسته بندي مي شود.

تاثير متقابل سوء بين محصول و ماده بسته بندي
ماده بسته بندي از طرق مختلف مي تواند اثرات سوء بر محصول ايجاد کند انتقال مونومرهاي سازنده آن، که به طور آزاد در بافت ماده پليمري وجود دارند و در نتيجه حرارت، به واسطه تجزيه حرارتي آزاد مي شوند، باعث مسموم شدن محصول مي شود.

اهميت نظارت بر ظروف پلاستيکي بسته بندي مواد غذايي و دارويي
نظارت بر بسته بندي هاي مواد غذايي و دارويي به اندازه نظارت بر خود مواد غذايي حائز اهميت است. بعضا مشاهده مي شود توليدکنندگان غيرمجاز و زيرپله اي انواع و اقسام ظروف بسته بندي غير بهداشتي از مواد دست دوم و ضايعاتي توليد و با قيمت ارزان به فروش مي رسانند. اينها باعث به خطر انداختن سلامت جامعه و محيط زيست مي شوند.
در صورتيکه توليدکنندگاني که داراي مجوز رسمي از سازمان هاي نظارتي هستند ، شرايط ايمني و بهداشتي را در خط توليد رعايت مي کنند و از مواد اوليه و افزودني هاي خالص استفاده مي کنند و همچنينين علامت اختصاري نوع ظروف را در کف ظرف حک مي کنند. هر چند مدت آزمون هاي گريد خوراکي را نيز انجام مي دهند و آرم استاندارد و سازمان غذا و دارو را نيز بر روي بسته ها چاپ مي کند.
ايمني پلاستيک هاي پلي استايرني PS در بسته بندي مواد غذايي
بيش از 5 دهه است که انواع پلاستيک هاي پلي استايرني شفاف، رنگي و فومي در بسته بندي هاي محصولات غذايي به کار مي روند.
براساس مقررات اتحاديه اروپا EC و امريکا FDA گريدهاي خوراکي پلي استايرن در تماس با مواد غذايي بي خطر و مصرف آن ها در بسته بندي هاي يک بار مصرف در مدارس، رستوران ها و بيمارستان ها و ... بلامانع است.
انجمن هاي صنعت پلاستيک از سال 1390 تا کنون.

مشاورين بسته بندي هاي پلي استايرن در سال 2002
طبق گزارش منتشر شده در مورد مواد سرطان زا در سال 2011 توسط NTP آمده است که توليدکنندگان ظروف پلي استايرن گريد خوراکي و دارويي، آزمايشاتي بر روي ميزان مونومرهاي باقي مانده انجام داده اند و نتايج آزمون ها نشان داده است که ميزان مهاجرت مونومرها بسيار ناچيز است و در حد مجاز استانداردهاي FDA است و اثري بر روي سلامتي و بهداشت انسان نمي گذارد.
طبق گزارش منتشر شده در ژوئن سال 2011 توسط انستيتو علوم بهداشت محيط زيست امريکا نشان مي دهد که مصرف ظروف پلي استايرني خطري براي سلامتي ندارند.

IRANBEV Media Ltd 2018©