نـوآوري و فـن آوري در درينـک تـک 2017جاذب هاي UV براي بطري هاي PET شفاف

گوشه اي از نوآوري ها و فن آوري هاي نمايشگاه بزرگ درينک تک در شهر مونيخ آلمان

نـوآوري و فـن آوري در درينـک تـک 2017جاذب هاي UV براي بطري هاي PET شفاف

 Milliken Chemical, Hall A2 - Stand 108

Milliken در غرفه خود در نمايشگاه درينک تک، نشان خواهد داد که جذب کننده هاي بي رنگ UV اين شرکت با نام  ClearShield چگونه مي تواند با محافظت از محتوي حساس به UV در برابر تخريب، ارزشي مضاعف براي بسته بندي PET به ارمغان آورد، آن هم در حالي که وضوح و شفافيت مواد همچنان باقي مي ماند. ClearShield براي محافظت از نوشيدني ها و ديگر محتويات حساس به UV با استفاده از بلاک کننده UV در داخل خود بسته بندي PET ، در برابر نور مضر، عرضه شده است. اين جذب کننده ها، 95٪ نور UV را تا 390 نانومتر فيلتر مي کنند و در بارهاي پايين موثر هستند و امکان استفاده از رنگدانه هاي طبيعي با حساسيت بالاتر به UV را در محصولات بسته بندي فراهم مي کنند.

Milliken در نمايشگاه درينک تک از نمونه هاي واقعي و مطالعات موردي براي نشان دادن اين که اين افزودني ها چگونه يک استاندارد جديد در محافظت UV براي بطري ها و ظروف PET براي محصولاتي چون آب ميوه ها و نوشابه هاي انرژي زا ايجاد مي کنند، استفاده خواهد کرد. به واسطه اثر photo-oxidation (تخريب سطح پليمر در حضور اکسيژن)، اغلب ويتامين ها به نور، حرارت و اکسيژن در حضور نور حساس هستند. تخريب ويتامين مي تواند منجر به از دست رفتن طعم و تغيير رنگ در فرمولاسيون نوشيدني شود.

مطالعات اين شرکت نشان مي دهد که طول عمر ويتامين A، وقتي در يک بطري اصلاح شده با ClearShield محافظت مي شود، 30 برابر بيشتر از زماني ست که در بطري PET استاندارد بسته بندي مي شود. اين در حالي ست که ويتامين B6، 70 برابر، ريبوفلاوين، هفت برابر، اسيد فوليک، 3 و نيم برابر و ويتامين B12 دو برابر در بطري اصلاح شده بيشتر عمر مي کند.  ClearShield براي کاربردهايي که تماس مستقيم با مواد غذايي دارد، توسط اداره ايمني مواد غذايي اروپا (EFSA) تاييد شده است.

نسل جديد ماشين هاي SBM

 

Side S.A., Hall A4 - Stand 543

شرکت Side نسل جديد ماشين هاي بادکن PET خود را در درينک تک 2017 معرفي خواهد کرد. اين نسل جديد گامي به جلو در ارائه راه حل ها و صرفه جويي در هزينه مشتريان اين شرکت است. يکي از اهداف اصلي مهندسين Side، طراحي يک سيستم بارگيري جديد پريفورم بوده است که شامل يک خط بازيابي براي بطري هاي بد موقعيت است تا امکان بازگشت آنها به مجراي بارگيري را فراهم کند، در نتيجه ضايعات در اين نقطه وجود نخواهد داشت.

همچنين نسل جديد طراحي خود را به روز کرده است. ادعا مي شود که پوشش جديد، فضاي بيشتر و دسترسي بيشتر به تمامي قسمت هاي عملياتي بادکن را به لطف ترکيبي از درب هاي کشويي فراهم آورده است. علاوه بر اين، طراحي جديد باعث مي شود، رسيدگي، بازرسي و تعمير و نگهداري آسان تر انجام شود. همچنين يک پشتيبان سيار جديد براي صفحه کنترل لمسي در بادکن اضافه شده است که به اپراتور پويايي و تحرک بيشتري بخشيده و ارگونومي در طول فرآيند توليد بطري PET را بهبود مي هد. هر محصول براي پوشش داده شدن و بسته بندي نياز به يک راه حل مناسب دارد. و هنگامي که محصول نياز به ويژگي هاي فني خاص دارد، انتخاب ظرف مناسب براي موفقيت محصول در بازار ضروري است. صنعت نوشيدني نمونه اي کامل از اين نوع الزامات است. در غرفه اين شرکت، تيم تجاري Side در مورد نسل جديد ماشين هاي بادکن کششي PET توضيحات کامل داده و به سوالات پاسخ خواهند داد. همچنين، Side، جديدترين طراحي بطري Thandle و آخرين پيشرفت هاي مربوط به ظروف بزرگ مانند بشکه هاي 30 ليتري ماءالشعير از Petainer را به نمايش خواهد گذاشت.

 

راه جديد توسعه ظروف PET

 

DEMO, HallA4 - Stand 303

شرکت طراح و قالب ساز ايتاليايي Demo، محصول dSpace را معرفي خواهد کرد. يک پلتفرم ديجيتال در نظر گرفته شده تا مردمي را که درگير يک پروژه جديد هستند، به صورت ديجيتالي گرد هم بياورد. dSpace جايي ست براي به اشتراک گذاري افکار و اطلاعات، جايي براي خلاق و مولد بودن، جايي که نقشه راه و فعاليت هاي يک پروژه را به اشتراک مي گذاريد و راه حل آن لاين دريافت مي کنيد. ايده dSpace اين است که يک تيم را در مکان هاي جداگانه هماهنگ کرده و فرآيند کار و تصميمات را سرعت بخشيد. از طريق پلت فرم ديجيتال، تيم Demo از مشتريان خود در طراحي يک پروژه بطري، در طراحي يک بطري جديد يا در ارائه دانش فني ساخت يک بطري با طراحي مطلوب با رويکرد ماهرانه صنعتي، پشتيباني مي کند.

 

ماشين هاي پرسرعت براي درب پوش هاي پيچيده و درب هاي ورزشي

 

Contexo, Hall A4 - Stand 236

Contexo ماشين ساز آلماني، فن آوري در حال حرکت مداوم خود را براي مونتاژ سريع درب هاي ورزشي و درب پوش هاي پيچيده معرفي خواهد کرد. ماشين به نمايش درآمده در نمايشگاه ، داراي نرخ خروجي بيش از 1300000 قطعه در روز است در حالي که جاي اندکي را اشغال مي کند. مهندسين Contexo، کنترل کيفيت جامع و تغذيه کننده هاي TE-proof را در يک سيستم جمع و جور با حرکت پيوسته و مداوم، يکپارچه ساخته اند. اين ماشين مي تواند به طور مستقيم به يک ماشين تزريق متصل شود و لحظاتي بعد درب هاي کاملا بازرسي شده و کامل را بسته بندي کند. اين بدين معني ست که امروزه، توليد با نرخ بسيار بالا در يک فضاي بسيار کوچک امکان پذير شده است.  Contexo مي گويد شما مي توانيد به معناي واقعي يک سايت توليد در اتاق نشيمن خود داشته باشيد. Contexo اين نرخ توليد بالا در يک فضاي کوچک را از طريق تعدادي پيشرفت هاي تکنولوژيک به دست مي آورد. اولا، Contexo ماشين هاي تزريق رو مستقيما به واحد مونتاژ وصل مي کند. براي اين کار، Contexo فن آوري تغذيه TE-proof خود را توسعه داده است که قطعات گرم را پروسس مي کند. اين فن آوري، واحد مونتاژ را بدون آلودگي و بدون مداخله انسان تغذيه مي کند.

بخش مهم ديگر اين ايده فن آورانه، تکنولوژي حرکت پيوسته Contexo است که اجازه توليد بالا در فضاي کوچک را مي دهد. Contexo بيش از يک دهه است در حال توسعه اين سيستم است و به يک رهبر تکنولوژيک در بازار بدل شده است. در نهايت، Contexo از سيستم هاي کنترل بصري داخل خط استفاده مي کند که در گردش کاري ماشين يکپارچه شده است و بيش از 12 بازرسي کيفي را براي اطمينان 100 درصدي انجام مي دهد. حتي با نرخ خروجي بيش از يک ميليون قطعه در روز، وعده اين شرکت اين است که حتي يک قطعه معيوب از کارخانه خارج نشود.

 

ماشين هاي بادکن بزرگ تر

 

 1blow, Hall A4 - Stand 350

توليد کننده فرانسوي 1Blow  در نمايشگاه، طيف وسيعي از دستگاه هاي بادکن از جمله آخرين 1XXL خود که به طور خاص براي توليد ظروف بزرگ طراحي شده است را به نمايش خواهد گذاشت. ماشين تک حفره مي تواند بطري هايي از پنج تا 30 ليتر توليد کند. اين ماشين، سروو درايوهاي استانداردي را براي حرکت قالب و سيستم کششي به کار مي گيرد و همچنين از سيستم هايي براي بازيابي برق و هواي دمش به منظور کاهش هزينه ها استفاده مي کند. سيستم گرمايشي داراي ظرفيتي است که بتواند پريفورم هاي ضخيم (کمتر از 10 ميلي متر) براي ظروف برگشتي و يک بار مصرف را به کار بگيرد.

يک سيستم جهت دهي گلويي به عنوان يک گزينه در دسترس است. بازديدکنندگان غرفه، همچنين قادر به ديدن سيستم بادکردن پريفورم، با استفاده از شيرهاي جديد AventicsHP خواهند بود.

Stackabox براي براي زنجيره تامين درب و پريفورم

 

DS Smith, Hall A2 - Stand 324

در اقتصاد چرخشي امروز،  يک گرايش به بسته بندي، حمل و نقل و ريختن پريفرم ها و درب پوش ها در يک ظرف بسته بندي برگشت پذير که کاملا بهداشتي بوده، موقع خالي بودن به سادگي جمع مي شود و کارآمد براي ذخيره در انبار باشد، وجود دارد. DSSmith تمام اين عناصر را در محصولات Stackabox خود به کار گرفته است. قسمت تخليه باکس، امکان خالي کردن مستقيم محتويات روي خطوط توليد را از طريق انتهاي آن امکان پذير ساخته در حالي که شکستن گلويي پريفورم ها در آن کاهش يافته است.

Stackabox به طور کامل با تجهيزات انتقال موجود سازگار است. پالت و درب هاي قابل باز و بسته شدن در اين ظرف يکپارچه، براي جلوگيري از از دست دادن اجزاي قابل جدا شدن، به يکديگر متصل مي شوند.

DSSmith به تازگي نسخه اي با يک درب کشويي را براي توزيع بهينه درب ها و کلاهک ها به بازار عرضه کرده است. محصول در پايان عمر خود به طور کامل قابل بازيافت است، مواد را مي توان براي ساخت Stackaboxes جديد دوباره استفاده کرد.

 

 

راه حل هاي عيب يابي چشمي

 

Pressco Technology Inc., Hall A4 - Stand 402

Pressco جديدترين راه حل هاي بازبيني بصري خود را براي شرکت هايي که ظروف مواد غذايي و آشاميدني توليد و پر مي کنند، به نمايش خواهد گذاشت. اين پلت فرم مقياس پذير و مدولار، طيف گسترده اي از گزينه هاي بازرسي در سراسر يک خط کامل بادکني- پر کني را ارائه مي دهد. در بادکن، Pressco ارائه دهنده ترکيبي از ماژول هاي دوربين است که نقص در پريفورم و يا يک بطري خالي را تشخيص مي دهد، از جمله اندازه گيري وزن مجاز که براي کنترل فرآيند حياتي است.

در بخش پر کن، راه حل هاي شرکت عبارتند از سيستم چند دوربينه براي بازرسي بطري هاي پر شده، تشخيص قرارگيري نادرست درب پوش ها، شناسايي عيوب مربوط به باند پلمپ و تشخيص بطري ها زياد يا کم پر شده. گزينه هاي ديگري براي بازرسي ممکن است در تغذيه کننده درب پوش ها، ليبل زن، تاريخ زن و بسته بندي ثانوي داخل جعبه، مورد استفاده قرار گيرد.

اين قابليت هاي بازرسي از طريق يک پردازشگر متمرکز تنها با يک يا چند HMI، کنترل مي شود که ناکارآمدي سيستم عامل هاي متعدد از تامين کنندگان مختلف را از بين مي برد. سيستم يکپارچه Pressco از بازرسي توزيع شده به اين معني است که يک فروشنده مي تواند فروش و خدمات، آموزش، پشتيباني فني، قطعات يدکي و غيره را در يک سيستم کاملا ويژوال (بصري) فراهم کند. غرفه Pressco در Drinktec نمايش هاي زنده اي از قابليت هاي بازرسي «بالا و پايين خط» خود را براي آب، نوشابه گازدار، خطوط پرکني داغ و خطوط اسپتيک ارائه خواهد کرد.

 

کاشفان رنگ

Repi, Hall A4 - Stand 500

Repi، توليد کننده چند مليتي رنگ هاو افزودني هاي مايع براي پلاستيک ها، تمرکز خود را بر روي کاربردهاي بسته بندي پلاستيکي قرار خواهد داد. اگر انعطاف پذيري، ايمني محصول، پايداري و بازيافت پذيري و سهولت کار، کلمات کليدي براي صنعت بسته بندي باشد، Repi ادعا مي کند که در مسير درستي قرار دارد.

انعطاف پذيري، زيرا رنگ هاو افزودني هاي مايع باعث تغيير رنگ سريع مي شود و ممکن است در يک دوره زماني محدود، دسته هاي کوچک توليد با تغيير رنگ روبرو شود. در صورت لزوم افزودني ها مي توانند بدون هيچ گونه محدوديت يا اثرگذاري روي برنامه ريزي توليد به PET اضافه شوند( براي محافظت و افزايش عملکرد محصول).

علاوه بر اين، مايعات به طور معمول در LDR بسيار کم قرار مي گيرند که مقدار اندکي از آن ها براي توليدات بزرگ کافي است. ايمني، زيرا هر مرحله از فرآيند توليد Repi، تحت کنترل و نظارت مطابق الزامات بين المللي است. يک روش ارزيابي ريسک براي بيمه کيفي 360 درجه (کنترل کيفي جامع) اجرا مي شود.

پايداري به دليل داشتن آزادي براي تغيير رنگ يا افزودني به ديگري در يک زمان بسيار کوتاه، حداقل ساختن هدر رفت مواد و زمان که مترادف با روش کارآمدتر و اقتصادي تر براي توليد در دراز مدت است.

سهولت استفاده:از آنجا که در کنار مايعات، Repi تجهيزات اندازه گيري قابل اعتمادي را ارائه مي دهد که کنترل کامل روي فرايند اندازه گيري و نورسنجي دارد، يک ابزار تجزيه و تحليل است که تضمين مي کند، محصول رنگ و ويژگي هاي عملکردي مناسب قبل از رفتن به مرحله بادکن را داراست.

مراقبتهاي مشابهي نيز در راستاي محدوده افزودني UV وجود دارد که به منظور تامين نيازهاي ويژه مشتريان فرمول سازي شده و آنها را قادر به اجتناب از راه حل هاي مشخص و گرانقيمت مي کند. به گفته ي Repi، در نتيجه، راه حل بسته بندي مقرون به صرفه بوده و محفاظت مناسب را در هر زمان به طور دقيق فراهم مي کند.

 

گستره پريفورم ها

 

PDG Plastiques, Hall A4, Booth 349

PDGPlastiques در پريفرم ها و بطري هاي PET با تمرکز بر شير UHT و لبنيات، متخصص است. در طول Drinktec، اين شرکت، بسته بندي هاي جديدي براي شير UHT، نوشيدني ها و ساير مايعات و همچنين پريفرم ها و بطري هاي PET سبک وزن و همچنين طرح هاي جديدي را به نمايش خواهد گذاشت.

PDGPlastiques مي گويد:« تکنولوژي جديد Prelactia 2.0 اجازه مي دهد تا ترکيبات مات در مواد، براي بهبود بازيافت بطري هاي شير UHT کاهش يابد. تکنولوژي جديد Mint-Tec ادعا مي کند که وزن پريفرم هاي PET را بدون کاهش استحکام مکانيکي بطري کاهش مي دهد. طيف گسترده اي از پريفرم هاي PET براي محصولات استاندارد نيز نمايش داده خواهد شد.

گرايش ها و راه حل هاي ليبل زني

 

Constantia Flexibles, Hall A2 – Stand 325

ConstantiaFlexibles محصولات خود در سراسر جهان را در درينک تک نمايش مي دهد. بازديدکنندگان مي توانند آخرين نوآوري هاي اين شرکت را ببينند و نگاهي اجمالي به روند فعلي که صنايع برچسب زدن را در بر گرفته است، بيندازند.

در ميان محصولاتي که اين شرکت در نمايشگاه ارا

ئه مي دهد، مي توان موارد زير را ديد:

  • شخصي سازي انبوه

شخصي سازي انبوه، امکان چاپ هزاران طرح مختلف براي يک برچسب محصول فراهم مي کند.

  • انقلاب ديجيتال

چاپ ديجيتال ادعا مي کند که مزاياي بسياري از جمله ورژن سازي آسان، شخصي سازي، زمان هاي کوتاه تغييرات، حذف ضايعات و مقادير چاپ کوچک بدون جريمه را ارائه مي دهد.

  • راه حل هاي قابل بازيافت

گستره محصول ConstantiaFlexibles عرضه شده، شامل برچسب هاي حساس به فشار 100 درصد قابل بازيافت است.

 

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 22:37
IRANBEV Media Ltd 2018©