تکنولوژی جدید Serac مناسب خطوط تولید با سرعت متوسط

در طی سالهای گذشته گروه  Seracمهارتهایی در تولید بسته بندی- در بازار مواد غذایی و غیرغذایی کسب کرده و اکنون در حال تولید دستگاه بادکن میباشد.

Serac  متقاعد شده که بطری پت به بسته بندی جا افتاده ایی تبدیل شده و خطوط بسته بندی  بطری های متوسط دارای آینده روشن با حفظ توان رقابتی طولانی مدت  میباشد. با دستگاه Combax  که به تازگی  عرضه شده این شرکت به استقبال از فرصت پیش رو رفته- دستگاهی که برای  پیوستن خط بادکن SBL با پرکن دوار به شیوه ای "هوشمند" طراحی شده است.

 

 تولید بطری با سایز مناسب در محل مصرف

 زمانی که شرکت می خواهد ظروف خود را تولید کند طبیعی است که با تولید بسته بندی در داخل خود مجموعه شروع کند.این امر  باعث میشود تمرکز فعالیت همگام  با رشد حجم تولید  و تنوع سبد محصولات صورت پذیرد.

خرید پریفرم های پلاستیکی به جای بطری های باد شده حجم حمل و نقل و هم چنین خطر خراشیده و از شکل افتادن بطری ها را کم می کند، و از سوی دیگر تولید مطابق با تقاضای اعلام شده از درون مجموعه صورت میپذیرد و این امر از هدر رفتن پول در فرایند انبار داری جلوگیری می کند. تولید بطری در درون مجموعه موجب ایجاد انعطاف در خط تولید میگردد از آنجایی که اندازه و شکل های مختلف بسته بندی در یک خط را امکان پذیر می سازد.

در نهایت تولید بطری داخل مجموعه ارتقا سطح بهداشتی محصول در برابر آلودگی ها را به وجود می آورد، وقتی بطری های باد شده  به طور مستقیم از قالب به سمت دستگاه پرکن می روند طبیعتا در معرض آلودگی کمتری قرار خواهند گرفت. Serac  می گوید که بادکن خطی SBL تمامی مزایای  تولید بطری در محل را دارا می باشد البته برای ماشین آلاتی که برای تولید کم تا متوسط طراحی شده باشند. توان تولید خطوط SBL تا 18 هزار بطری در ساعت میباشد که بستگی به مدل ماشین و سایز بطری دارد و از 50 میلی لیتر تا 5 لیتر را شامل میشود.

 

بادکن کششی پت (PET Stretch blow-moulding)برای بطری  با کیفیت بالا

 

بطری ها چه برای مواد خوراکی و یا غیر خوراکی مورد استفاده قرار گیرند و فارغ از اینکه شبکه توزیع آنها چه باشد وابستگی کامل با کیفیت دارند. مصرف کنندگان انتخاب خود را با توجه به مزیتهایی که بطری ها در اختیار آنان قرار میدهند بانجام میرسانند.

بطری ها راحت مورد استفاده قرار میگیرند، قابلیت بسته شدن مجدد دارند و مقاوم در برابر شوک هستند  و برای مصارف خانگی و همراه اشخاص قابلیت استفاده دارند .

بطری می تواند ظاهر قفسه  محصولات را جذاب تر کند که تولیدکنندگان را قادر می سازد که خود را نسبت به رقبا با استفاده از شکل و رنگ  متمایز کنند. انتخاب صحیح مواداولیه برای برنامه ریزی تولید در داخل مجموعه ضروری می باشد.

در اصل PET به بسته بندی آب و نوشیدنی اختصاص داشت ، ولی به دلیل مزایایی که نسبت به شیشه و PVC دارد، برای بسته بندی محصولات لبنی ، روغن خوراکی ، محصولات مصرفی خانگی و مراقبت های شخصی مورد استفاده قرار میگیرد.

این مزایا می تواند شامل تولید بطری های شفاف با ظاهری براق ، ظاهرهای نو ، خواص بازیافت بهتر  و مقرون به صرفه بودن خط تولید بطری پت باشد. وقتی بحث کیفیت مطرح می شود ، پت بهترین گزینه برای وزن سبک و مقاومت بسیار بالا می باشد.

دو ویژگی این ماده از طریق فرآیند باد کردن دو مرحله ایی به دست می آید - مقاومت در برابر فشار داخلی از یک سو و مقاومت جداره نازک بطری همچون شیشه از سوی دیگر.

 

دستگاه بادکن خطی (Serac  (SBL

 با به دست آوردن مهارت در دستگاه های بادکن پت در سالهای اخیر، Serac شروع به طراحی دستگاه بادکن کششی نمود. در این سیستم تمرکز روی روند کنترل گرمادهی به پریفرم ها و تداوم زمان گرما دهی و بادکردن تا حد امکان می باشد. Serac می تواند پریفرم های سبک وزن را تا بالاترین حد امکان کشش داده و بطری های همگن در ضخامت دیواره و بدون تغییر فرم گلوی بطری عرضه نماید.

 

فرایند باد کردن تحت حداکثر کنترل در دستگاه SBL قرار دارد که این امر با بکار گیری تکنولوژی پیشرفته و تجهیزات با طول عمر بالا صورت میگیرد - نسل جدیدی از NS-IRS جعبه های گرمایشی از Olicorp ، ژنو، سوییس،  Seitz technology Wetzikon سوئیس و پیش باد کن و دریچه بادکن و کنترل کردن اتوماتیک B&R Eggelsber،اتریش.  برای مثال می توان به بسته بندی 50 گرمی ماست که باSerac   SBL به شکل  میوه از  باد کردن پریفرم 2.3 گرم تولید شده و نزدیک به نیمی از جرم آن در بخش گلوگاه بسته بندی متمرکز شده است نام برد . این بسته بندی میوه ای شکل  نرخ گسترش سطح 16 را دارا میباشد ( چهار بار در هر  طول و عرض) که در این صنعت شیوه ایی چشمگیر می باشد.یک آپشن حرارت دهی انتخابی وجود دارد که بتوان از آن طریق تنوع در باد کن SBLرا افزایش داد. برخلاف فرآیند استاندارد ،در این روش گرما نه تنها به طور مساوی بر روی پریفرم پخش نمی شود بلکه بر روی  دو طرف آن متمرکز می گردد.این نوع سیستم حرارت دهی برای تولید بطری های بیضی شکل (نسبت عرض/طول برابر یا بالاتر از دو) و یا  مربع و ظروف با اشکال پیچیده استفاده می شود.از این فرایند برای تولید ظروف مخصوص روغن و سس،و مواد شوینده ظروف و سطوح ،همچنین محصولات پوست و مو استفاده میشود . خط بادکن Serac در حدود 12 هزار عدد بطری یک لیتری در ساعت با دقت حدود 98 درصد تولید می کند.

 

کامباکس : یک مجموعه بادکن – پر کن – درب بند

 با نام Combox ، Serac به عرضه یک مجموعه بادکن –پر کن – درب بند پرداخته که با سیستم روتاری دقت بالا در بادکن را دارا بوده و مناسب پرکن هایی با خروجی کم تا متوسط می باشد.تکنولوژی پرکردن با وزن خالص ،که تخصص گروه برای بیش از 45 سال می باشد، مزیت در دقت پرکردن و اطمینان را ارایه مینماید،و با سیستم CIP (Clean In Place) پاکیزه نگهداشتن سیستم را تسهیل میکند. سیستم انتقال  Serac که ثبت شده به نام این شرکت می باشدانتقال  پریفرم ها و بطری ها در طول خط را بطور منظم و بدون تماس با یکدیگر تضمین مینماید. این امر مانع از جمع شدن ، افتادن بطری ها و خراش آنها می شود. سیستم انتقال، حرکت پی در پی خط بادکن را به حرکت متوالی و هماهنگ با پرکن روتاری تبدیل می کند. یک وضعیت خاص پر کن این امکان را میدهد که یک هماهنگی سریع بین خروجی بادکن با بخش پر کن / درب بند صورت پذیرد.

در پایان هر بخش تولید، هردو ماشین با هم در ارتباط هستند تا از پر شدن و درب بندی تمام پریفرمهای باد شده اطمینان حاصل کنند.

دستگاه Combox به کم کردن مدت زمان توقف مجموعه تولید کمک می کند، که این امر مدیون تعویض سریع قالب - که فقط با یک اپراتور در ده دقیقه انجام می پذیرد و همچنین عملیات تعمیر و نگهداری آسان  و حذف بخش استارت/استاپ که معمولا مرتبط با سیستم آکومولیشن است می باشد.

  

مترجم : شرکت یاس پلاست شمال ، صدیقه خسروشاهی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

IRANBEV Media Ltd 2018©