نوشیدنی ها در حال طبیعی شدن، سالم شدن و جهانی شدن

ذائقه افراد تحت تأثیر محل سکونت آن ها است و این امر در یکی از پژوهش های دانشگاه ناتینگهام ثابت شده است. پروفسور اندی تیلور در این تحقیق به این نتیجه رسید که ذائقه افراد را ژن آن ها در کنار تجاربی که فرد در هنگام رشد از مزه های مختلف به دست می آورد،

تغییر می کند. حال، تفاوتی ندارد که ترجیحات ذائقه ای افراد تحت تأثیر فرهنگ آن هاست یا که به صورت تصادفی تعیین می شود، مهم این است که مناطق مختلف جهان طعم های خاصی را برای نوشیدنی می پسندند که هر یک ممکن است به هر دلیل تحت تأثیر عوامل مختلف، در دیگر کشورهای جهان، چندان مورد پسند واقع نشوند.

 

فقط بزرگسالان:

از آن جا که افراد در جوامع مختلف امروزی، روز به روز نسبت به سلامتی خود حساس تر می شوند، مصرف نوشیدنی های الکلی را متوقف کرده و رو به سمت نوشیدنی های غیر الکلی می آورند. هم اکنون بسیاری از تولید کنندگان آبجویهای الکلی و یا دیگر انواع مشروبات در حال راه اندازی خطوط عاری از الکل با همان طعم و کیفیت سابق می باشند. یکی از انواع مشروبات کوکتل نام دارد که هم اکنون نوع غیر الکلی آن به صورت گسترده ای در اروپا و آمریکا در حال تولید و مصرف می باشد. از جمله شرکت هایی که در این جته اقدام نموده اند، می توان به Thomas Kemper اشاره کرد ه نوشیدنی سودا را با استفاده از شیرین کنندگی نیشکر و با طعم وانیل و خامه عرضه نموده است. این محصول، به دلیل عاری ودن از الکل به کشور مالزی نیز صادر شده است. در زمینه تولید انواع ماء الشعیر اما دست تولید کنندگان بسیار بازتر از دیگر گروه های نوشیدنی است چرا که در این نوع آشامیدنی، می توان به راحتی از انواع گیاهان با خواص دارویی و یا حتی از ادویه جات نیز سود برد و انواع مختلف طعم را تولید کرد.

حال که صحبت از نیشکر به میان آمد، بد نیست به محبوبیت انواع شیرین کننده های طبیعی در صنعت نوشیدنی نیز اشاره ای داشته باشیم حقیقت امر این است که خود نیشکر هم اکنون یکی از محبوب ترین انواع شیرین کننده در این صنعت محسوب می شود و در بسیاری از بازارها، جای خود را کاملاً باز نموده است. یکی دیگر از این شیرین کننده ها Stevia نام دارد که آ« هم به خوبی خود را به تولید کنندگان شناسانده و خود سرآغازی شده بر حضور دیگر انواع شیرین کننده از این دست. به عنوان مثال، در ایالات متحده، شیرین کننده هایی همچون عسل، نیشکر، Stevia و شربت agave به صورت گسترده ای در حال استفاده اند و البته نام آ« ها بر روی بسته بندی با فونت درشت و جهت جلب توجه بیشتر ثبت می شود. در شمال اروپا و در کشور همواره سرد نروژ، شرکت whole earth اقدام به تولید نوشیدنی زنجبیل نموده که طعم شرین آن را شربت agave تأمین می کند. این محصول عاری از هر نوع رنگ و یا طعم مصنوعی بوده و 100% طبیعی و ارگانیک می باشد. در بازه زمانی 2009 تا 2011، استفاده از Stevia در انواع نوشیدنی ها تقریباً دو برابر شده و اگر بخواهیم استفاده از آن را در تمامی صنایع غذایی اندازه گیری کنیم، Stevia با 12% رشد مصرف همراه بوده است، نیمی از Stevia مصرفی جهان در ایالت متحده به مصرف سیده است و 13% در اروپا مصرف شده است. استفاده از Stevia با خلوص 97% توسط اتحادیه اروپا تأیید شده است و کوکا کولا اولین شرکتی بود که از آن در یکی از محصولات خانواده Fanta یعنی Fanta Still به کار برده و آ« را در اروپا به فروش رساند. خیلی زود این نوع از فانتا تبدیل به سهم 8 درصدی بازار فرانسه شد و پس از آن نوشیدن های زیادی راه آن را در پیش گرفتند. بسیاری از شرکت ها با شعار بدون شکر، کم شکر، بدون کالری و یا کم کالری بودن پا به عرصه ی بازاریابی می گذارند ولی آ« چه امروزه برای مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است، طبیعی بودن و عاری بودن محصولات از نگهدارنده ها و افزودنی های شیمیایی است. به همین دلیل است که برچسب محصولات مختلف بیش از پیش حاوی واژه های طبیعی، 100% طبیعی، بدون نگهدارنده و غیره می باشند. در چین، 72% از مردم سعی در عدم مصرف نوشیدنی هایی دارند که حاوی مواد غیر طبیعی اند و 75% نیز گفته اند که به دنبال جایگزین کردن نوشیدنی های معمولی با نواع نوشیدنی های کاملاً طبیعی می باشند. نکته جالب توجه این جاست که در سال 2011، تنها 8/1% از نوشیدنی های حاوی برچسب بدون افزودنی و یا بدون نگهدارنده بوده اند و این یعنی عدم پاسخگویی مناسب به یک نیاز فوری و واقعی مصرف کنندگان.

از این که مردم چیز با اضافه وزن زیاد رو به رو هستند، اغلب آن ها سعی در کاهش استفاده از مواد غذایی غیر طبیعی و افزایش فعالیت های بدنی می باشند. هر چند که بسیاری از شرکت های نوشیدنی ساز به عرضه انواع دایت و کم کالری محصولات خود روی آورده اند، اما هنوز جا برای کار زیاد است و در حقیقت این چنین نیازی یعنی یک شانس جدید برای شرکت ها در جهت توسعه هرچه بیشتر بازارهای خواهان محصولات کاملاً طبیعی رشد مصرف انواع CSD در چین طی سال های 2006 تا 2010 بیشتر از 10% برآورد شده که خیلی بیشتر از بازارهایی همچون ایالات متحده و بریتانیاست ولی باز نگاهی به سرانه مصرف این محصولات در چین درمیابیم که هنوز هم جا برای کار وجود دارد. یکی از حوزه هایی که هنوز هم فعالیت کافی بر روی آن صورت نگرفته اند شیرینی های یکبار مصرف و کوچک هستند. نبایستی از نوشابه های انرژی زا و ورزشی غافل بود چرا که آنها می توانند سهم بسزایی در سلامتی افراد ایفا کنند. با توجه به آمار منتشره از طرف موسسه Innova، بازار نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا بیشتر از 40 میلیارد دلار از رشد داشتند که از این میزان آمریکا و آسیا دارای بیشترین سهم هستند. تقریباً تمامی تولید کنندگان انواع معمولی نوشیدنی ها، روی به تولید نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا نیز آورده ادن که از آن جمله می توان به RockstarRunched که در آلمان عرضه می شود و یا از Rockstar Zero Sugar نام برد. در ژاپن، شرکت Pepsi اقدام به عرضه Pepsi Energy Cola با استفاده از هویچ کره ای، جینسینگ، ؟؟؟؟، آرجنسین و اسیدهای آمینه نموده است. کوکا کولا محصول PoweradeFuelt را در استرالیا عرضه کرده که سرشار از کافئین و الکترولیت هاست. بسیاری از کارشناسان، آسیا و اقیانوسیه را دارای بیشترین پتانسیل رشد مصرف برای انرژی زاها و ورزشی ها می دانند و البته در این میان، ؟؟؟؟ با توجه به جمعیت بالا، از شانس بیشتری برخوردار است. موسسه Euromonitor برای سال های 2010 تا 2015 رشدی برابر با 25% را برای اندوتری در مصرف نوشابه های انرژی زا و ورزشی متصور شده است.

اما در بخش آب میوه ها هم وضع به همین منوال است. تولید کنندگان آب معدنی در جهت به دست آوردن سهم بیشتر از بازار، اقدام به استفاده و بکارگیری شعارهایی همچون بدون قند، طبیعی، ارگانیک، بدون گلوتن و بدون آلرژن نموده اند و انتظار ؟؟؟ این شعارها و البته عمل به آنها در آینده نزدیک گسترش بیابند. در مورد محصولاتی که کودکان را مخاطب خود می دانند، این شعارها تقریباً همسان با شعارهای تبلیغاتی محصولات معمولی است با این تفاوت که مانور بر روی آنها کمی بیشتر است. جملاتی همچون 100% آبمیوه خالص، عاری از هر نوع رنگ مصنوعی و بدون افزودنی و نگهدارنده، بر روی لیبل آبمیوه های کودکان با فونت بزرگتری چاپ می شوند. به تازگی واژه ارگانیک هم به این تبلیغات افزوده شده است. در مورد طعم و محتویات این آبمیوه ها بد نیست بدانیم که هنوز هم پایه اصلی انواع سبزیجات هم در آنها قابل شناسایی است. به عنوان مثال در محصول Wonder berry Mors Red، ما با ترکیبی از دو گونه عجیب توت یعنی لینگن و کوبری روبرو هستیم. در لهستان شرکت MarchewMalinaJebiko اقدام به ارائه یک نوشیدنی میوه ای کاملاً ترکیبی نموده که در آن از هویج، تمشک و آب سیب یافت می شوند. بر طبق گزارش ارائه شده توسط Innova، انواع گیلاس و آلبالو در حال یافتن محبوبیت هرچه بیشتر در نوشیدنی های ترکیبی می باشند و آلبالو به تنهایی در سال 2011، 7% از تمامی آبمیوه های تولید شده را به خود اختصاص داده که این میزان به نسبت سال 2006، با 3% افزایش روبرو بود، این افزایش استفاده و البته محبوبیت به دلیل افزایش آگاهی مردم نسبت به خواص مختلف آلبالو و گیلاس همچون رفع التهابات، خواب راحت تر، سرشار بودن از انواع آنتی اکسیدان و در نهایت خاصیت ضد درد این میوه هاست. شاید بتوان ادعا کرد که آمریکا دارای بیشترین مصرف سرانه آلبالو و گیلاس در دنیاست و پس از آن اروپا قرار دارد. در اروپا نیز این دو میوه توسط آلمانی ها و انگلیسی ها بسیار بیشتر از ملل دیگر مصرف می شوند. علاوه بر آلبالو، بایستی از انبه و گوجه سبز نیز یاد کنیم که در حال افزایش محبوبیت بسیاری هستند و یا نارگیل که در حال تبدیل شدن به پای ثابت انواع نوشیدنی های میوه ای ترکیبی است. به نظر می رسد که با افزایش یافته های محققان در مورد آب نارگیل استفاده از آن نیز رو به بفزونی گذاشته است. رابطه یافته های محققان در مورد خواص میوه ها و سبزیجات با میزان مصرف آنها، رابطه ای انکار ناشدنی است چرا که هر چه سطح آگاهی مردم از یک گونه خاص گیاهی افزایش پیدا می کند، درخواست مصرف آن نیز به نسبت بالاتر می رود.

این رابطه به حدی قوی است که در 10 ماهه اول سال 2011، درخواست جهانی برای نوشیدنی های حاوی انواع سبزیجات و گیاهان، 2011 افزایش داشت. این مواد خوراکی برای سالیان دراز در شرق آسیا شناخته شده و مورد مصرف بودند و حال که محققان غربی به منفعت آنها پی برده اند غربی ها نیز بازار خود را به روی آنها گشوده اند. محبوبیت این مواد گیاهی به قدری بالا رفتند که امروزه می توان انواع نوشیدنی ها در گروه های مختلف نوشیدنی را همراه با آنها یافت. از جمله پر مصرف ترین این گیاهان می توان به رز، یاس و لوتوس اشاره نمود. در بخش نوشیدنی های غیر الکلی این گیاهان بیشتر به آبمویه ها و آب های طعم دار اضافه شده و عرضه می شوند. به عوان نمونه شرکت فرانسوی Nishamai اقدام به عرضه محصولات Pomegranate Hibicus  و Aloe Frex نموده است و محصول Bizza- up را روانه آلمان کرده که هر 3 محصول ترکیبی از انواع گیاهان دارویی مفید برای بزرگسالان می باشند. بایستی اذعان داشت که تجربه طعم، مهمترین عامل در جذب مشتریان بیشتر است و از این روست که هنوز هم طعم هایی همچون لیمو ترش و لیمو شیرین محبوبیت خود را حفظ کرده اند. اما طعم های استوایی و آسیای شرقی نیز در حال پیوستن به دو طعم مذکور می باشند چرا که میوه لیچی (Lychee) هم اکنون در بسیاری از کشورهای اروپایی مصرف داشتند و حتی در شمال اروپا، سوئد، نوعی آبمیوه لیچی- گلابی به بازار عرضه شده که اتفاقاً مورد استقبال سوئدی ها نیز واقع شده است.

گرایش های بازار جهانی:

چین هنوز هم در مصرف چای آماده مصرف با 2/2 میلیارد لیتر در مکان اول قرار دارد و انتظار می رود این میزان رد خلال سال های 2010 تا 2015 با 8/75% رشد مواجه باشد این در حالی است که کشورهایی همچون ویتنام، اندونزی، و ایالات متحده دارای رشد یک رقمی در این زمینه یم باشند. چای معمولی به دلیل خواص ضد سرطانی، مفید بودن برای عروق لبی و کاهش خطر سکته مغزی، در حال افزایش محبوبیت خود در کشورهای مختلف می باشد در سال 2010 آمیرکای شمالی گوی سبقت را از اروپا و آسیا و اقیانوسیه در مصرف نوشابه های غیر الکلی ربود ولی بیشترین رشد مصرف را در آینده نزدیک بایستی از آن آسیا و اقیانوسیه دانست. در حالیکه بیشترین رشد مصرف تا به اکنون در کشورهایی همچون چین، روسیه، هند و برزیل دیده می شود ولی به نظر می رسد که 7 اقتصاد رو به پیشرفت کوچکتر یعنی مکزیک، تایلند، اندونزی، ویتنام، ونزوئلا و فیلیپین در حال جایگزینی 4 کشور مطرح تر باشند. 7 کشور مذکور احتمالاً در طی سال های 2010 تا 2015 بیشتر از 14 میلیارد دلار فروش انواع نوشابه غیر الکلی را تجربه خواهند کرد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

IRANBEV Media Ltd 2018©