PepsiCo قصد دارد تا سال 2025 از 25 درصد مقدار پلاستیک بازیافتی در بسته بندی های خود استفاده کند

PepsiCo اعلام کرده است که قصد دارد تا تا سال 2025 به عنوان بخشی از برنامه توسعه پایدار خود، 25 درصد مواد بازیافت شده را در بسته بندی پلاستیکی خود به کار گیرد.

PepsiCo برای رسیدن به این هدف، با همکاری تامین کنندگان و همکارانش، به آموزش مصرف کنندگان کمک می کند و برای بهبود زیرساخت های بازیافت و اصلاحات قانونی در بازارهای خاص، برنامه ریزی مدونی دارد.

یکی از اهداف این شرکت در مورد بطری های نوشابه پلی اتیلن ترفتالات(PET) است. پپسی امیدوار است تا تا سال 2025 به 33 درصد PET بازیافت شده در بسته بندی های پلاستیکی خود برسد.

دکتر محمود خان، معاون رئیس و مدیر ارشد علمی شرکت PepsiCo گفت: چشم انداز توسعه پایدار در بخش پلاستیک پپسی، ساخت یک بطری پلاستیکی پپسی است که در آن، پلاستیک، هرگز به ضایعات تبدیل نمی شود.

"ما قصد داریم این دیدگاه را با کاهش، بازیافت و استفاده مجدد و باز تعریف بسته بندی پلاستیکی، به دست آوریم و پیشتاز تغییرات جهانی از طریق مشارکت با زنجیره تامین این پلاستیکها باشیم.

"در حال حاضر PepsiCo یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان PET بازیافت شده دارای گرید غذایی است. برای افزایش محتوای بازیافت شده در تمامی بسته بندی های پلاستیکی و پیشرفت در جهت دستیابی به یک اقتصاد دایره ای برای پلاستیک، ضروری است که به میزان چشمگیری میزان جمع آوری و بازیافت زباله های را از طریق سرمایه گذاری در زیرساخت های بازیافت و فن آوری افزایش دهیم. "

در اوایل ماه جاری، PepsiCo قراردادی چند ساله با Loop Plastic، تولیدکننده  بسته بندی های پایدار امضا کرد. PepsiCo می گوید که تا اوایل سال 2020، از همکاری Loop Plastic، در بسته بندی محصولات  پپسی استفاده خواهد کرد.

در ماه سپتامبر، این شرکت متعهد به سه برابر کردن محتوی پلاستیک های بازیافتی در بطری ها در سراسر اتحادیه اروپا تا سال 2030 شده است. در حال حاضر هدف گذاری برای استفاده 50 درصدی از rPET در بطری های پلاستیکی پپسی انجام گرفته است.

IRANBEV Media Ltd 2018©