گام بلند خوش فرم در تولید پریفرم با 7 دستگاه SIPA XFORM 500

بزرگترین تولید کنندگان پریفرم PET  ایران به سوی استفاده از جدید ترین دست آوردهای  SIPA روی می آورند.

خوشفرم که دارای واحد های تولیدی در شهر مشهد (استان خراسان) و قزوین (خوش فرم کاسپین) می باشد و پیش از این دارای 10 ماشین مختلف husky بوده است، 7 ماشین XFORM 500 در هر دو سایت خواهد داشت که همگی آن ها با قالب های 96 کویته تجهیز شده اند.

سیستم های  XFORM 500پریفرم هایی برای نوشابه های گاز دار، محصولات لبنی دهانه 38 میلی لیتر و بطری های آب معدنی تولید می کند. خوش فرم از زمان آغاز  تولید پریفرم  PET در سال 2003 روند توسعه بسیار سریع و پر شتابی داشته است. هر دو واحد تولید با افزایش تقاضا برای بطری های نوشیدنی PET هم در داخل و هم از سوی کشورهای همسایه روبرو بوده است. همچنین این شرکت با تعدادی از برند های بزرگ بین المللی همکاری داشته است.

این شرکت  پریفرم هایی از وزن 4/10 گرم تا 75/54 گرم برای بطری های 300 تا 2500 میلی لیتری تولید می کند. علاوه بر آن دارای قالب های متنوع و گوناگونی است، چنان چه سرمایه گذاری در خرید XFORM 500 با توانایی قبول قالب های بزرگ از تولید کنندگان بزرگ قالب ساز، توان این شرکت را آشکار می سازد.

دکتر حاج رضاپور، مالک خوش فرم می گوید:« سازگاری کامل  XFORMشرکت SIPA با تجهیزات موجود، یک امتیاز بزرگ برای ما به شمار می رود. این امر تنوع بیشتری به گستره تولید ما می بخشد. سیستم  XFORM 500پریفرم های بسیار با کیفیت با یکنواختی و دقت بالا تولید می کند. این ماشین ها ثابت کرده اند که بسیار قابل اعتماد هستند و ما به سرعت خود را با پلت فرم جدید سازگار خواهیم ساخت.»

«SIPA  با جدید ترین فن آوری خود، یک گام بزرگ به پیش برداشته است. ما در خوش فرم تنها به دنبال بهترین ها هستیم. مشتریان ما، مهم ترین برندهای بین المللی در صنعت نوشیدنی را در اختیار دارند و آن ها به طور منظم تولید ما را بررسی می کنند بنابر این ما نمی توانیم روی کیفیت تجهیزات مان ریسکی انجام بدهیم.

خوش فرم به تازگی به سوی SIPA  گرایش پیدا کرده است. پس از شنیدن چیزهای خوبی که از مشتریان  SIPAدر منطقه گفته می شود و پس از نگاه دقیق به سیستم های نصب شده  XFORM در منطقه.

این شرکت یک تحقیق و ارزیابی فنی انجام داد و این سیستم را با رقبای دیگر به طور دقیق مقایسه کرد. در فاکتور های مهمی چون دوره زمانی  تولید، هزینه تولید و سرمایه گذاری اولیه، XFORM در رتبه نخست قرار گرفت. SIPA امتیاز دیگری داشت چرا که می توانست سرویس دهی مطلوبی را در کشور ایران با حضور تکنسین های متخصص برای خوش فرم فراهم سازد.

استفانو بالدازار  (Stefano Baldassar)  از SIPA  می گوید:« سیستم های  XFORM 500یک سیستم بسیار کار آمد به ویژه برای پریفرم های مورد استفاده برای بطری های نوشابه گازدار است که دیواره ضخیم تری نسبت به انواع دیگر دارند. این امتیاز به واسطه ربات های خنک کننده چند مرحله ای آن هاست. قالب گیری و ریخته گری همسان عمر قالب را تضمین می کند و هزینه های نوسازی آن به شدت اندک است.»

وی هم چنین می گوید:« یکپارچگی کامل تجهیزات کمکی در سیستم های xform 500آن ها را برای استفاده توسط اپراتورها بسیار ساده ساخته است.»

به علاوه تعویض قالب ها در مقایسه با سیستم های دیگر به واسطه دسترسی مطلوبی که در بخش  Clamp(گیره) فراهم آمده است، آسان تر است. این امکان، سرعت و ایمنی تغییر یک قالب به دیگری را فراهم می سازد.

برگرفته از مجله SIPA

IRANBEV Media Ltd 2018©